Warning: Trying to access array offset on false in /www/r/e/u113716/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484
Blog 24. Ako nalepiť plátno na plast ? | Reklamozrut.sk

Blog 24. Ako nalepiť plátno na plast ?

V článku Vám napíšem, ako jednoducho nalepiť fotografiu na plátne (canvas) na plastovú tabuľu.


Ako si spraviť jednoducho foto-obraz  z plátna a PVC tabule? Dnešný blog bude zameraný na lepenie plátna. Pretože plátno (canvas) nemá lepivú zadnú časť, ako napr. samolepiaca fólia, budeme potrebovať na prichytenie plátna lepidlo. Ale pekne po poriadku.

Postup

Nachystanú fotografiu (obrázok) vytlačíme na plátno (canvas).  Plátno je potlačené veľkoformátovou tlačiarňou Mutoh.

Po vytlačení plátno necháme chvíľku vyschnúť. Zatiaľ si pripravíme plastovú tabuľu. Orežeme si ju s cca 5 cm presahom po obvode. Netreba zabudnúť odlepiť ochrannú fóliu. Plátno si orežeme takisto s cca 5 cm presahom po obvode. Ak máme pripravené plátno a plastovú tabuľu, nasleduje lepenie. Na lepenie budeme potrebovať lepidlo. Ja používam lepidlo v spreji (Super 77) od firmy 3M.

Nastriekame súvislú vrstvu lepidla na plast, počkáme asi 10 sekúnd a priložíme plátno (canvas).  Na hľadenie plátna použijeme stierku. TIP: Na hľadenie odporúčam celofilcovú stierku – nepoškriabeme tak grafiku. Hladíme od stredu na strany. Ak prídeme ku kraju grafiky, plátno odlepíme aspoň 5-10 cm a nastriekame ešte jednú vrstvu lepidla (poistíme kraje, aby sa plátno nezačalo odlepovať).

Po uhladení plátna počkáme 20-30 minút (lepidlo v spreji je rychloschnúce) a potom orežeme grafiku na požadovaný rozmer. Foto-obraz je hotový.

 

Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *