Blog Chromablast Farby Fólie Grafika Lis Reklamné predmety Tlač

Blog 6. Potlač tričiek chromablast

január 20, 2018

„Lacná, rýchla a jednoduchá potlač bavlnených tričiek (samozrejme nie len tričiek, ale materiálu z bavlny) s nízkymi nákladmi na nákup a tlač.Predstavujem Vám Chromablast. Viac sa dočítate tu.“

Čo je Chromablast ?

V skratke transferová metóda na potlač bavlnených bielych tričiek. Transferová preto, pretože motív sa najskôr musí vytlačiť na papier a až potom sa prenesie (nežehlí) na textil.

Potláčame trička chromablastom, alebo čo je k tomu potreba?

  1. Tlačiareň– špeciálna tlačiareň so špeciálnymi tonermi a papierom
  2. Termolis – plochý lis na nažehľovanie. Ak máme tlačiareň o rozmere A4, tak nám stačí lis o rozmere 38x38cm

Áno, to je všetko. Termolis zoženiete na bazoši už od cca 200€  a tlačiareň A4 s tonermi a papierom okolo 420€. Náklady spolu cca 620€ a môžeme sa pustiť do potláčania.

Praktický príklad:

1.Krok: Pripraviť grafiku v CMYK farbách a dať tlačiť. Tlačiareň musí mať špeciálne tonery a papier, viď foto nižšie.

 

2.Krok: Ak máme vytlačenú grafiku, nasleduje samotné nažehľovanie pomocou termolisu.  Aby bol výsledok čo najlepší, musia byť splnené isté podmienky. Za prvé, textil by mal byť biely a 100% bavlna.  Za druhé, teplota na termolise by mala byť cca 180 stupňov a doba nažehľovania 22 sekúnd.

3.Krok: Odstránenie papiera a následné prežehlenie grafiky pri tej istej teplote aspoň na 10 sekúnd. Tričko je hotové a takto vyzerá.

Zopár rád na záver:

  1. Po vytlačení grafiky na papier chromablast, odporúčam papier obstrihať po obvode čo najbližšie ku grafike z tohto dôvodu, aby sme zbytočne nenažehľovali lep na miestach, kde nie je grafika.
  2. Po prvom nažehlení odporúčam grafiku o veľkosti A4 a väčšiu strhávať za studena, pretože sa stane, že väčšia grafika sa ešte tým teplom natiahne. Grafiku menšiu ako A4 zase strhávať za tepla, pretože pri menších grafikách to nie je vidieť.

 

 

 

 

 

 

 

Bez Komentára :(

Každý komentár poteší