Warning: The magic method GADWP_Manager::__wakeup() must have public visibility in /www/r/e/u113716/public_html/wp-content/plugins/google-analytics-dashboard-for-wp/gadwp.php on line 69

Warning: Trying to access array offset on false in /www/r/e/u113716/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484
Vyrábame vyrezávanú samolepku | Reklamozrut.sk

Blog 8. Vyrábame vyrezávanú samolepku

„V tomto článku si ukážeme, ako sa vyrába vyrezávaná samolepka pomocou rezacieho plotra. Celý postup od rezania,cez vyčistenie fólie, aplikovanie s aplikačnou pvc fóliou až po samotné nalepenie.“ 


Čo vlastne vyrezávaná samolepka je?

Vyrezávaná samolepka sa zvyčajne vyrezáva pomocou rezacieho plotra zo samolepiacej fólie. Samolepiaca fólia je jednofarebná fólia, ktorá má z druhej strany papier, ktorý po odlepení odkryje lepiacu časť.

Proces vyrezávania

Nato, aby sme vedeli samolepku vyrezať, potrebujeme rezací ploter a grafiku pripravenú v krivkách (vektorovú) . Vektorová grafika sa skladá z čiar a objektov. Rezací ploter presne kopíruje vektorovú grafiku (číže kopíruje čiary,objekty,linky..). O nastavení plotra si povieme v inom článku. Ak máme vyrezanú grafiku, je ju potrebné vyčistiť – odstrániť všetko, čo nie je naša grafika. Ja nato používam špeciálnu ihlu (môžete vidieť na obrázku nižšie).

Po vyčistení fólie máme samolepku nachystanú a pripravenú k nalepeniu. Pri našej zložitejšej grafike musíme použiť aplikačnú fóliu, aby sa nám nestalo to, čo môžete vidieť na obrázku nižšie:

Grafika má tenké linky a po odlepení z podkladového papiera môže stratiť svoj tvar. Pre uľahčenie použijeme aplikačnú pvc fóliu. Aplikačnú fóliu nalepíme na vrch samolepky (k nalepeniu poslúži stierka, ak ju nemáme, tak môžeme použiť niektorú z vernostných kariet). Aplikačnú fóliu začneme pomaly odlepovať a naša grafika sa odlepí od podkladového papiera a zostane na aplikačnej fólií – zachová si svoj tvar. Teraz je pripravená k nalepeniu.

Samotné lepenie:

Ak máme grafiku na aplikačnej fólií a vhodné miesto na nalepenie (miesto odporúčam utrieť liehom od prachu a nečistôt), pristupujeme k samotnému nalepeniu. Pri malej grafike postupujeme takto: priložíme vrch samolepky na daný povrch a postupne stierkou alebo kartou hladíme grafiku dole a do strán. Po uhladení odlepíme aplikačnú fóliu. Grafiku ešte môžeme prestierkovať (opatrne, aby sme nepoškrabali fóliu).

A výsledok si môžete pozrieť.

Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *