Warning: Trying to access array offset on false in /www/r/e/u113716/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 3484
Potlač krytu na mikrofón | Reklamozrut.sk

Blog 13. Potlač krytu na mikrofón

Ako potlačiť  protiveterný kryt z akusticky transparentnej peny na mikrofón? V článku si prečítate, ako postupovať, čomu sa vyvarovať a pridávam aj niekoľko cenných rád.


Dnes som sa dostal k zaujímavej potlači netradičného predmetu: protiveterný kryt z akusticky transparentnej peny na mikrofón. Oslovil ma jeden pán, či by som to vedel potlačiť ich logom. Keďže rád skúšam nové veci a experimentujem, s radosťou som sa do toho pustil.

Tento článok bude trošku netradičný. Napíšem Vám postup, ku ktorému som sa dopracoval metódou pokus omyl. A áno, podarilo sa mi zničiť asi tri mikrofóny, než som našiel ten správny postup.

 1. Na úvod

Aby som to upresnil, jednalo sa o potlač z rezanej fólie. Logo bolo vyrezávané zo žltej fólie na rezacom plotri značky Graphtec (nezabudnúť vyrezávať zrkadlovo). Po vyrezaní grafiky je potrebné odstrániť „nadbytočnú“ fóliu, aby nám ostala vyčistená len naša grafika, ktorú môžeme nažehlovať.  Zabudnite nato, že položíte mikrofón na lis, zavriete lis a nažehlíte grafiku. Toto naozaj fungovať nebude.

 2. Nažehlovanie

Nastavíme si teplotu na lise na 160 stupňov. TIP 1: uistite sa, že máte nažehlovaciu fóliu, ktorá sa strháva za tepla. Táto vlastnosť fólie je veľmi dôležitá! Ako som už spomínal, zabudnite nato, že dáte celý kryt mikrofónu do lisu, pretože sa len zničí (vlastná skúsenosť).

Postup nažehlovania je nasledovný: prichystáme si grafiku na miesto, kde chceme potláčať. TIP 2: môžete si grafiku prichytiť termopáskou, aby sa grafika nepohla. Ak to máme nachystané, ideme nažehlovať trošku netradičnou metódou. Chytíme si kryt do rúk a budeme ho pritláčať o vrchnú, výhrevnú časť lisu. Takto:

Potlač krztu na mikrofónu

Snažíme sa vyvinúť čo najsilnejší prítlak na lis, aspoň po dobu 10 sekúnd. TIP 3: pretože lis je horúci a potrebujeme vyvíjať tlak na horúcu dosku aspoň 10 sekúnd, tak  odporúčam dať do krytu nejakú pomôcku. Ja som použil tvrdený plast. 

Ako som spomínal na začiatku, je nutné mať k dispozícií nažehlovaciu fóliu, ktorej sa prenosová fólia strháva za tepla. Je to najpodstatnejšie kritérium k požadovanému výsledku. Najdôležitejší tip na záver. TIP4: po nažehlení prenosovú fóliu okamžite strhávame, vtedy dosiahneme požadovaný a kvalitný výsledok.

*Doplnené o novú potlač na zákazku :


Ak ťa článok zaujal, resp. sa chceš niečo spýtať , tak mi napíš na som@reklamozrut.sk

 

 

Odporúčané články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *